K682M10X7RH5TH5
Mfr.Part #
K682M10X7RH5TH5
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Through Hole
Height :
3.6mm
Capacitance :
6800pF
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Terminal Shape :
Wire
Diameter :
500μm
Temperature Characteristics Code :
X7R
HTS Code :
Packing Method :
TR
Lead Pitch :
5.0038mm
Depth :
2.3mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
Lead/Base Style :
Formed Leads
Voltage - Rated DC :
100V