K471K15X7RF5TL2
Mfr.Part #
K471K15X7RF5TL2
Description
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
Radial
Width :
2.4892mm
Lead Style :
Straight
Temperature Coefficient :
X7R
Dielectric :
X7R
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
2.6mm
Number of Pins :
Through Hole
Dielectric Material :
Ceramic
Depth :
2.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Lead/Base Style :
Straight
Height :
4mm
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Through Hole
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
2.5mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
470pF
Length :
3.9878mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Termination :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
500μm
Datasheets
K471K15X7RF5TL2
Vishay K471K15X7RF5TL2
Mono-Kap™ K 470pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial