K471K15C0GF5UH5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K471K15C0GF5UH5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
2.5mm
Dielectric :
C0G
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Characteristics Code :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Style :
Formed Leads
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Box (TB)
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Series :
Mono-Kap™ K
Multilayer :
yes
Length :
4mm
Capacitance :
470pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Through Hole
HTS Code :
Size Code :
Package / Case :
Radial
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated :
50V
Lead Pitch :
5.0038mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
K471K15C0GF5UH5
Vishay K471K15C0GF5UH5
Mono-Kap™ K 470pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial