K471J15C0GK53H5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K471J15C0GK53H5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
Mono-Kap™ K
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.4mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Width :
2.1mm
Published :
Dielectric :
C0G
Temperature Characteristics Code :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Voltage - Rated :
200V
Multilayer :
yes
Lead/Base Style :
Formed Leads
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Depth :
2.5mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Style :
Formed Leads
Capacitance :
470pF
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
K471J15C0GK53H5
Vishay K471J15C0GK53H5
Mono-Kap™ K 470pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial