K392K20C0GK53H5
Mfr.Part #
K392K20C0GK53H5
Description
CAP CER 3900PF 200V C0G/NP0 RAD
Lead Pitch :
5.0038mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric :
C0G
Depth :
3.2mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
5mm
Packaging :
Bulk
2
Length :
5mm
Capacitance :
3900pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm