K391K10X7RF5TL2
Mfr.Part #
K391K10X7RF5TL2
Description
CAP CER 390PF 50V X7R RADIAL
Depth :
2.3mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
390pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Style :
Straight
Through Hole
Terminal Pitch :
2.5mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Package / Case :
Radial
Packing Method :
TR
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Diameter :
500μm
Height :
3.6mm