K332M15X7RH53H5
Mfr.Part #
K332M15X7RH53H5
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Temperature Characteristics Code :
X7R
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
Mono-Kap™ K
Height :
4mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Diameter :
500μm
Packaging :
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Formed Leads
Thickness :
2.6mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Number of Terminations :
2
Capacitance :
3300pF
Size Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Depth :
2.5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Length :
30mm
Datasheets
K332M15X7RH53H5
Vishay K332M15X7RH53H5
Mono-Kap™ K 3300pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial