K332M10X7RH5TH5
Mfr.Part #
K332M10X7RH5TH5
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Terminal Shape :
Wire
Lead Pitch :
5.0038mm
Number of Terminations :
2
Capacitance :
3300pF
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Diameter :
500μm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Depth :
2.3mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR
Temperature Characteristics Code :
X7R
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
100V
Pbfree Code :
Through Hole
Height :
3.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%