K332K20C0GF53H5
Mfr.Part #
K332K20C0GF53H5
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Length :
5.0038mm
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Style :
Formed Leads
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
3.2004mm
Radial
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±10%
Lead/Base Style :
Formed Leads
Depth :
3.2mm
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
10 Weeks
Termination :
Datasheets
K332K20C0GF53H5
Vishay K332K20C0GF53H5
Mono-Kap™ K 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C Through Hole Radial
K332K20C0GF53H5 Overview
A program's size/dimension is 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5.0038mm.
K332K20C0GF53H5 Features
a size/dimension of 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm