K332K15X7RK5UL2
Mfr.Part #
K332K15X7RK5UL2
Description
CAP CER 3300PF 200V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Capacitance :
3300pF
Terminal Shape :
Wire
No
HTS Code :
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±10%
Thickness :
2.6mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Style :
Straight
Lead Pitch :
2.4892mm
Voltage - Rated DC :
200V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Pbfree Code :
yes
Height :
4mm
Depth :
2.6mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Diameter :
500μm
Width :
2.5mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C