K330K15C0GF53H5
Mfr.Part #
K330K15C0GF53H5
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
50V
Dielectric :
C0G
Width :
2.4892mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Style :
Formed Leads
Packaging :
Bulk
Series :
Mono-Kap™ K
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Depth :
2.5mm
No
Length :
3.9878mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead/Base Style :
Formed Leads
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Termination :
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Datasheets
K330K15C0GF53H5
Vishay K330K15C0GF53H5
Mono-Kap™ K 33pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial