K330J15C0GK5TL2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K330J15C0GK5TL2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Pitch :
2.4892mm
Mount :
Through Hole
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.5mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated :
200V
JESD-609 Code :
e3
Published :
Tolerance :
±5%
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Capacitance :
33pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Pitch :
2.5mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Length :
4mm
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Lead Style :
Straight
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Radial
Terminal Shape :
Wire
Number of Terminations :
2
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR
Temperature Characteristics Code :
C0G
Depth :
2.6mm
Pbfree Code :
yes
Series :
Mono-Kap™ K
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
K330J15C0GK5TL2
Vishay K330J15C0GK5TL2
Mono-Kap™ K 33pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial