K270K15C0GH53H5
Mfr.Part #
K270K15C0GH53H5
Description
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
100V
Length :
4mm
Depth :
2.5mm
Dielectric :
C0G
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Published :
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Formed Leads
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Capacitance :
27pF
1 (Unlimited)
Lead/Base Style :
Formed Leads
Packaging :
Bulk
Datasheets
K270K15C0GH53H5
Vishay K270K15C0GH53H5
Mono-Kap™ K 27pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial