K223M15X7RF53H5
Mfr.Part #
K223M15X7RF53H5
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Bulk
Width :
2.4892mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Termination :
Radial
Dielectric :
X7R
Lead Length :
30mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height :
4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
0.022µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
Mono-Kap™ K
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Tolerance :
±20%
Published :
Diameter :
500μm
Lead Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
3.9878mm
Depth :
2.5mm
Thickness :
2.6mm
Datasheets
K223M15X7RF53H5
Vishay K223M15X7RF53H5
Mono-Kap™ K 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial