K222K10X7RH5TL2
Mfr.Part #
K222K10X7RH5TL2
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Tolerance :
±10%
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Lead Style :
Straight
Factory Lead Time :
10 Weeks
Multilayer :
yes
Size Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Depth :
2.3mm
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Package / Case :
Radial
HTS Code :
Published :
Height :
3.6mm
Packing Method :
TR
Voltage - Rated DC :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
2200pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
500μm
Lead Pitch :
2.4892mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Pitch :
2.5mm
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
K222K10X7RH5TL2
Vishay K222K10X7RH5TL2
Mono-Kap™ K 2200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial