K220J15C0GH55H5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K220J15C0GH55H5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
22pF
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Dielectric :
C0G
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Voltage - Rated :
100V
Published :
Lead Style :
Formed Leads
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination :
Radial
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Lead/Base Style :
Formed Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.4892mm
Radiation Hardening :
No
Length :
3.9878mm
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
Mono-Kap™ K
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
2.5mm
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
K220J15C0GH55H5
Vishay K220J15C0GH55H5
Mono-Kap™ K 22pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial