K21KAC-P16LCC0-700S
Mfr.Part #
K21KAC-P16LCC0-700S
Description
CONN RCPT FMALE 16P SOLDER CUP
Series :
ODU MINI-SNAP® K
Orientation :
A
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Number of Positions :
16
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Cable Opening :
0.256 ~ 0.276 (6.50mm ~ 7.00mm)
Brass
ODU K21KAC-P16LCC0-700S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 16 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
K21KAC-P16LCC0-700S Overview
K21KAC-P16LCC0-700S Features
ODU MINI-SNAP® K series
K21KAC-P16LCC0-700S Applications
There are a lot of ODU
K21KAC-P16LCC0-700S Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER