K21K0C-P16LCC0-200S
Mfr.Part #
K21K0C-P16LCC0-200S
Description
CONN RCPT FMALE 16P SOLDER CUP
Number of Positions :
16
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening :
0.059 ~ 0.079 (1.50mm ~ 2.00mm)
Series :
ODU MINI-SNAP® K
Push-Pull
ODU K21K0C-P16LCC0-200S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 16 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
K21K0C-P16LCC0-200S Overview
K21K0C-P16LCC0-200S Features
ODU MINI-SNAP® K series
K21K0C-P16LCC0-200S Applications
There are a lot of ODU
K21K0C-P16LCC0-200S Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER