K20F1C-P09LCC0-350S
Mfr.Part #
K20F1C-P09LCC0-350S
Number of Contacts :
9 Contact
Number of Positions :
9
Current Rating :
4 A
Cable Opening :
0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Current Rating (Amps) :
4A
Voltage Rating :
300V
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Datasheets
K20F1C-P09LCC0-350S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 1 Push-Pull
K20F1C-P09LCC0-350S Overview
K20F1C-P09LCC0-350S Features
ODU MINI-SNAP? F series
K20F1C-P09LCC0-350S Applications
There are a lot of ODU
K20F1C-P09LCC0-350S Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER