K20F1C-P07LCC0-200S
Mfr.Part #
K20F1C-P07LCC0-200S
Current Rating :
4 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Cable Opening :
0.059" ~ 0.079" (1.50mm ~ 2.00mm)
Voltage Rating :
300V
Number of Positions :
7
Current Rating (Amps) :
4A
Number of Contacts :
7 Contact
Datasheets
K20F1C-P07LCC0-200S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 1 Push-Pull
K20F1C-P07LCC0-200S Overview
K20F1C-P07LCC0-200S Features
ODU MINI-SNAP? F series
K20F1C-P07LCC0-200S Applications
There are a lot of ODU
K20F1C-P07LCC0-200S Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER