K20F1C-P05LFG0-350S
Mfr.Part #
K20F1C-P05LFG0-350S
Current Rating (Amps) :
7.5A
Voltage Rating :
200V
Number of Contacts :
5 Contact
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Current Rating :
7.5 A
Number of Positions :
5
Cable Opening :
0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Datasheets
K20F1C-P05LFG0-350S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 5 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 1 Push-Pull
K20F1C-P05LFG0-350S Overview
K20F1C-P05LFG0-350S Features
ODU MINI-SNAP? F series
K20F1C-P05LFG0-350S Applications
There are a lot of ODU
K20F1C-P05LFG0-350S Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER