K182M15X7RK53L2
Mfr.Part #
K182M15X7RK53L2
Description
CAP CER 1800PF 200V X7R RADIAL
Depth :
2.6mm
Thickness :
2.6mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Capacitance :
1800pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Width :
2.5mm
Packaging :
Bulk
X7R
Lead Length :
30mm
Voltage - Rated DC :
200V
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Style :
Straight
Height :
4mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
K182M15X7RK53L2
Vishay K182M15X7RK53L2
Mono-Kap™ K 1800pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial