K182M15X7RF5TL2
Mfr.Part #
K182M15X7RF5TL2
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Style :
Straight
Depth :
2.6mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Width :
2.5mm
Tolerance :
±20%
Terminal Pitch :
2.5mm
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness :
2.6mm
Height :
4mm
Capacitance :
1800pF
Datasheets
K182M15X7RF5TL2
Vishay K182M15X7RF5TL2
Mono-Kap™ K 1800pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial