K1270MA450
Mfr.Part #
K1270MA450
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
TO-200AC, K-PUK
Datasheet
Download
Description
SCR 4.5KV W77
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Thyristors - SCRs
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
TO-200AC, K-PUK
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
W77
Mounting Type :
Chassis Mount
Current - On State (It (AV)) (Max) :
1270A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
16700A @ 50Hz
Voltage - Off State :
4.5kV