K11MC7-P10LCC0-6540
Mfr.Part #
K11MC7-P10LCC0-6540
Description
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Number of Positions :
10
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature :
-50°C~120°C
Color :
Gray, Yellow
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Bulk C Push-Pull
K11MC7-P10LCC0-6540 Overview
K11MC7-P10LCC0-6540 Features
ODU MEDI-SNAP® series
K11MC7-P10LCC0-6540 Applications
There are a lot of ODU
K11MC7-P10LCC0-6540 Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER