K11MC7-P10LCC0-3970
Mfr.Part #
K11MC7-P10LCC0-3970
Description
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Color :
Gray
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Operating Temperature :
-50°C~120°C
Number of Positions :
10
Bulk
ODU K11MC7-P10LCC0-3970
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Bulk C Push-Pull
K11MC7-P10LCC0-3970 Overview
K11MC7-P10LCC0-3970 Features
ODU MEDI-SNAP® series
K11MC7-P10LCC0-3970 Applications
There are a lot of ODU
K11MC7-P10LCC0-3970 Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER