K11MA7-P10LCC0-6520
Mfr.Part #
K11MA7-P10LCC0-6520
Description
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-50°C~120°C
Color :
Gray, Red
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Bulk A Push-Pull
K11MA7-P10LCC0-6520 Overview
K11MA7-P10LCC0-6520 Features
ODU MEDI-SNAP® series
K11MA7-P10LCC0-6520 Applications
There are a lot of ODU
K11MA7-P10LCC0-6520 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER