K11L0C-P03LPH0-3200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K11L0C-P03LPH0-3200
Manufacturer
ODU
Description
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP
Manufacturer :
ODU
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Feature :
Backshell
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shell Finish :
Chrome over Nickel
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Shielding :
Shielded
Applications :
Industrial, Medical, Military, Testing Equipment and Measurement
Shell Material :
Brass
Contact Finish - Mating :
Gold
Insert Material :
Polyetheretherketone (PEEK)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shell Size - Insert :
1
Color :
Silver
Fastening Type :
Push-Pull
Backshell Material, Plating :
Brass, Chrome over Nickel
Number of Positions :
3
Orientation :
Series :
ODU MINI-SNAP® L
Factory Lead Time :
5 Weeks
Cable Opening :
0.079 ~ 0.126 (2.00mm ~ 3.20mm)
Termination :
Solder Cup
Operating Temperature :
-40°C~120°C
ODU K11L0C-P03LPH0-3200
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
K11L0C-P03LPH0-3200 Overview
K11L0C-P03LPH0-3200 Features
ODU MINI-SNAP® L series
K11L0C-P03LPH0-3200 Applications
There are a lot of ODU
K11L0C-P03LPH0-3200 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER