K11KAC-P16LCC0-4000
Mfr.Part #
K11KAC-P16LCC0-4000
Description
CONN RCPT FMALE 16P SOLDER CUP
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Cable Opening :
0.138 ~ 0.157 (3.50mm ~ 4.00mm)
Number of Positions :
16
A
ODU K11KAC-P16LCC0-4000
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 16 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
K11KAC-P16LCC0-4000 Overview
K11KAC-P16LCC0-4000 Features
ODU MINI-SNAP® K series
K11KAC-P16LCC0-4000 Applications
There are a lot of ODU
K11KAC-P16LCC0-4000 Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER