K11KAC-P16LCC0-3000
Mfr.Part #
K11KAC-P16LCC0-3000
Description
CONN RCPT FMALE 16P SOLDER CUP
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Cable Opening :
0.098 ~ 0.118 (2.50mm ~ 3.00mm)
Number of Positions :
16
Polyetheretherketone (PEEK)
ODU K11KAC-P16LCC0-3000
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 16 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
K11KAC-P16LCC0-3000 Overview
K11KAC-P16LCC0-3000 Features
ODU MINI-SNAP® K series
K11KAC-P16LCC0-3000 Applications
There are a lot of ODU
K11KAC-P16LCC0-3000 Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER