K11KAC-P06LFG0-5000
Mfr.Part #
K11KAC-P06LFG0-5000
Description
CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Cable Opening :
0.177 ~ 0.197 (4.50mm ~ 5.00mm)
Number of Positions :
6
A
ODU K11KAC-P06LFG0-5000
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 6 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
K11KAC-P06LFG0-5000 Overview
K11KAC-P06LFG0-5000 Features
ODU MINI-SNAP® K series
K11KAC-P06LFG0-5000 Applications
There are a lot of ODU
K11KAC-P06LFG0-5000 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER