K11K0C-P14LCC0-5500
Mfr.Part #
K11K0C-P14LCC0-5500
Description
CONN RCPT FMALE 14P SOLDER CUP
Stock
2
In Stock :
2
Cable Opening :
0.197 ~ 0.217 (5.00mm ~ 5.50mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Orientation :
0
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Packaging :
Silver
Feature :
Brass
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Positions :
14
Shielded
Factory Lead Time :
5 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~120°C
ODU K11K0C-P14LCC0-5500
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
K11K0C-P14LCC0-5500 Overview
K11K0C-P14LCC0-5500 Features
ODU MINI-SNAP® K series
K11K0C-P14LCC0-5500 Applications
There are a lot of ODU
K11K0C-P14LCC0-5500 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER