K11K0C-P05LJG0-3000
Mfr.Part #
K11K0C-P05LJG0-3000
Description
CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
5
Cable Opening :
0.098 ~ 0.118 (2.50mm ~ 3.00mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
ODU K11K0C-P05LJG0-3000
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 5 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
K11K0C-P05LJG0-3000 Overview
K11K0C-P05LJG0-3000 Features
ODU MINI-SNAP® K series
K11K0C-P05LJG0-3000 Applications
There are a lot of ODU
K11K0C-P05LJG0-3000 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER