K11K0C-P04LJG0-3500
Mfr.Part #
K11K0C-P04LJG0-3500
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.118 ~ 0.138 (3.00mm ~ 3.50mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Number of Positions :
4
Push-Pull
ODU K11K0C-P04LJG0-3500
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
K11K0C-P04LJG0-3500 Overview
K11K0C-P04LJG0-3500 Features
ODU MINI-SNAP® K series
K11K0C-P04LJG0-3500 Applications
There are a lot of ODU
K11K0C-P04LJG0-3500 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER