K11F1C-P12LCC0-4500
Mfr.Part #
K11F1C-P12LCC0-4500
Description
CONN RCPT FMALE 12P SOLDER CUP
Stock
3
In Stock :
3
Operating Temperature :
-40°C~120°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Cable Opening :
0.157 ~ 0.177 (4.00mm ~ 4.50mm)
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Packaging :
Bulk
Number of Positions :
12
Applications :
Industrial, Medical, Military, Testing Equipment and Measurement
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Polyetheretherketone (PEEK)
Feature :
Gold
ODU K11F1C-P12LCC0-4500
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 12 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk Push-Pull
K11F1C-P12LCC0-4500 Overview
K11F1C-P12LCC0-4500 Features
ODU MINI-SNAP® F series
K11F1C-P12LCC0-4500 Applications
There are a lot of ODU
K11F1C-P12LCC0-4500 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER