K102J15C0GF5WH5
Mfr.Part #
K102J15C0GF5WH5
Description
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Published :
Width :
2.4892mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Style :
Formed Leads
Series :
Mono-Kap™ K
Dielectric :
C0G
Package / Case :
Radial
Lead/Base Style :
Formed Leads
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.9878mm
Capacitance :
1000pF
Datasheets
K102J15C0GF5WH5
Vishay K102J15C0GF5WH5
Mono-Kap™ K 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial