JWT100-525/RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
JWT100-525/RC
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V 100W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Protections :
OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
Efficiency (Main Output) :
72%
Ripple Voltage (Main Out) :
0.04242 Vrms
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Reach Compliance Code :
Compliant
Output Current-Max :
13 A
Length :
203 mm
Subcategory :
Power Supply Modules
Total Power Output-Max :
100 W
Height :
48 mm
Analog IC - Other Type :
AC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
Approvals :
CE, CSA, EN, UL, VDE
Width :
92 mm