JWK105C6474MPHF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
JWK105C6474MPHF
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.47UF 6.3V X6S 0204
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.020Lx0.039W 0.52mmx1.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X6S
Thickness (Max) :
0.014 0.35mm
Multilayer :
yes
Feature :
Low ESL
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
0204 (0510 Metric)
Voltage - Rated :
6.3V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
Tape, Paper
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
0.47µF
Temperature Characteristics Code :
X6S
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Series :
W
Surface Mount :
Tolerance :
±20%
Datasheets
JWK105C6474MPHF
TAIYO YUDEN JWK105C6474MPHF
W 0.47μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.020Lx0.039W 0.52mmx1.00mm -55°C~105°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0204 (0510 Metric)