JT255BI0032.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
JT255BI0032.000000
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ SNWV
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Min Operating Temperature :
-30°C
Frequency Stability :
±2PPM
Base Resonator :
Crystal
Max Supply Current :
2mA
Type :
TCXO
Length :
2.4892mm
Voltage - Supply :
3V
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Output :
Clipped Sine Wave
Current - Supply (Max) :
2mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height :
787.4μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
SaRonix-eCera™ JT
Width :
2.0066mm
Frequency :
32MHz
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm