JT2551F0026.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
JT2551F0026.000000
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SNWV
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
17 Weeks
Series :
SaRonix-eCera™ JT
Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Output :
Clipped Sine Wave
Current - Supply (Max) :
1.5mA
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Number of Terminations :
4
Base Resonator :
Crystal
Qualification Status :
Not Qualified
Type :
TCXO
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
26MHz
Power Supplies :
3.3V
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Frequency :
26MHz