JNCW450R41Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
JNCW450R41Z
Manufacturer
ABB Embedded Power
Package / Case
9-DIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 32V 450W
Manufacturer :
ABB Embedded Power
Product Category :
Current - Output (Max) :
14A
Voltage - Input (Max) :
75V
Power (Watts) :
450W
Voltage - Isolation :
1.5kV
Voltage - Input (Min) :
36V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Applications :
ITE (Commercial)
Series :
ORCA™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Control Features :
Enable, Active Low
Efficiency :
94.4%
Package / Case :
9-DIP Module
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Voltage - Output 1 :
32V
Size / Dimension :
2.39Lx2.27W x 0.50 H 60.7mmx57.7mmx12.7mm