JMK107BBJ476MA-RE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
JMK107BBJ476MA-RE
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47UF 6.3V X5R 0603
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Voltage - Rated :
6.3V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
M
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Capacitance :
47μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X5R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
JMK107BBJ476MA-RE
TAIYO YUDEN JMK107BBJ476MA-RE
M 47μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)