JMK042BJ103MC-FW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
JMK042BJ103MC-FW
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Description
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 01005
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
10000pF
Applications :
SMPS Filtering
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
6.3V
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Series :
M
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
JMK042BJ103MC-FW
TAIYO YUDEN JMK042BJ103MC-FW
M 01005 0402Metric Ceramic Capacitor 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm X5R ±20% 10000pF