JBXER1G12MSSDPMR
Mfr.Part #
JBXER1G12MSSDPMR
Description
CONN RCPT MALE 12P GOLD SLDR CUP
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Positions :
12
Current Rating :
2.5A
Ingress Protection :
IP40
Termination :
Solder Cup
Mount :
Bulkhead, Panel, Rear Side Nut
Feature :
BOOT ADAPTER
Shell Size - Insert :
1
Mounting Feature :
Bulkhead - Rear Side Nut
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated :
170V
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Datasheets
JBXER1G12MSSDPMR
Receptacle, Male Pins Brass Panel Mount 12 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk G Push-Pull
JBXER1G12MSSDPMR Overview
JBXER1G12MSSDPMR Features
JBX series
JBXER1G12MSSDPMR Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
JBXER1G12MSSDPMR Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER