IXZH10N50L2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IXZH10N50L2A
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
TO-247-3
Datasheet
Download
Description
RF MOSFET N-CHANNEL TO-247
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
IXYS Corporation
Current Rating :
10A
Gain :
17dB
Supplier Device Package :
TO-247 (IXFH)
Voltage - Rated :
500V
Packaging :
Tube
Series :
Z-MOS™
Package / Case :
TO-247-3
Pbfree Code :
yes
Transistor Type :
N-Channel
Current Rating (Amps) :
10A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Noise Figure :
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency :
70MHz
Package :
Tube
Voltage - Test :
100V
Power - Output :
200W