IT04-12PA-024-N
- Mfr.Part #
- IT04-12PA-024-N
- Manufacturer
- ITT Cannon
- Description
- CONN RCPT HSG 12POS
- Manufacturer :
- ITT Cannon
- Product Category :
- Rectangular Connector Housings
- Color :
- Black
- Connector Type :
- Receptacle
- Fastening Type :
- Latch Holder
- Contact Type :
- Male Pin
- Features :
- Cap (Cover), IP67, IP68, IP69K, Sealed
- Base Product Number :
- IT04-12
- Row Spacing :
- Contact Termination :
- Crimp
- Series :
- IT
- Package :
- Bulk
- Number of Positions :
- 12
- Product Status :
- Active
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Datasheets
- IT04-12PA-024-N
2 Rows Receptacle Black 12 Positions Free Hanging (In-Line) Male Pin Crimp IT