ISPLSI 2064A-125LTN100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ISPLSI 2064A-125LTN100
Manufacturer
Lattice Semiconductor
Package / Case
100-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC CPLD 64MC 7.5NS 100TQFP
Manufacturer :
Lattice Semiconductor
Product Category :
CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Clock Frequency :
100MHz
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Additional Feature :
yes
JESD-609 Code :
e3
Delay Time tpd(1) Max :
7.5ns
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
14mm
Packaging :
Tray
Terminal Form :
Gull wing
Number of Terminations :
100
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.75V
Pin Count :
100
RoHS Status :
RoHS Compliant
Propagation Delay :
10 ns
Reach Compliance Code :
Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
240
Number of Gates :
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Pbfree Code :
yes
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.25V
Surface Mount :
JESD-30 Code :
S-PQFP-G100
Length :
14mm
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
JTAG BST :
No
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Logic Elements/Blocks :
16
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Pitch :
0.5mm
Series :
ispLSI® 2000A
Package / Case :
100-LQFP
Programmable Type :
In System Programmable
Terminal Position :
QUAD
Voltage Supply - Internal :
4.75V~5.25V
Power Supplies :
5V
Published :
Supply Voltage :
5V
ECCN Code :
EAR99
Number of I/O :
64
Base Part Number :
ISPLSI 2064
Number of Macro Cells :
64
Height Seated (Max) :
1.6mm