ISPLSI 2064A-125LT100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ISPLSI 2064A-125LT100
Manufacturer
Lattice Semiconductor
Package / Case
100-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC CPLD 64MC 7.5NS 100TQFP
Manufacturer :
Lattice Semiconductor
Product Category :
CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
HTS Code :
Package / Case :
100-LQFP
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.75V
Voltage Supply - Internal :
4.75V~5.25V
Output Function :
MACROCELL
JTAG BST :
No
Reach Compliance Code :
not_compliant
Pin Count :
100
Number of Terminations :
100
Packaging :
Tray
Number of I/O :
64
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
QUAD
Number of Gates :
Terminal Form :
Gull wing
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Published :
JESD-609 Code :
e0
Base Part Number :
ISPLSI 2064
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.25V
Propagation Delay :
10 ns
JESD-30 Code :
S-PQFP-G100
Width :
14mm
Additional Feature :
yes
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Macro Cells :
64
Surface Mount :
yes
Length :
14mm
Clock Frequency :
100MHz
Delay Time tpd(1) Max :
7.5ns
Series :
ispLSI® 2000A
Pbfree Code :
No
Programmable Type :
In System Programmable
Peak Reflow Temperature (Cel) :
240
Number of Logic Elements/Blocks :
16
Supply Voltage :
5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Pitch :
0.5mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Power Supplies :
5V
Height Seated (Max) :
1.6mm