ISL95311WIU10Z
Mfr.Part #
ISL95311WIU10Z
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
IC DGTL POT 10KOHM 128TAP 10MSOP
Manufacturer :
Product Category :
Digital Potentiometers
Temperature Coefficient (Typ) :
±45ppm/°C
Width :
3mm
Terminal Pitch :
0.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Taps :
128
Pin Count :
10
Package / Case :
Mounting Type :
Surface Mount
Taper :
Linear
Memory Type :
Non-Volatile
Resistance :
10kOhm
Packaging :
Tube
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Factory Lead Time :
6 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
10
Interface :
I2C
Number of Positions :
128
Supply Voltage :
3.6V
Feature :
Selectable Address
Series :
XDCP™
Configuration :
Potentiometer
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Number of Circuits :
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Functions :
1
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
70
Total Resistance :
10000Ohm
Length :
3mm
Temperature Coefficient :
45 ppm/°C
Surface Mount :
yes
Base Part Number :
ISL95311
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
ISL95311WIU10Z
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) ISL95311WIU10Z from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C, Package / Case:10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:10, Base Part Number:ISL95311, ISL95311WIU10Z pinout, ISL95311WIU10Z datasheet PDF, ISL95311WIU10Z amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) ISL95311WIU10Z ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.