ISL95310WIU10Z-TK
Mfr.Part #
ISL95310WIU10Z-TK
Manufacturer
Intersil
Package / Case
MSOP
Description
DIGIPOT, 128 PSTN
Manufacturer :
Intersil
Product Category :
Digital Potentiometers
Package / Case :
MSOP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Min Supply Voltage :
8V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
3mm
Radiation Hardening :
No
Supply Voltage :
3.3V
Taper :
Linear
Memory Type :
Non-Volatile
Tolerance :
20%
Operating Supply Voltage :
12V
Number of Circuits :
1
Min Operating Temperature :
-40°C
Temperature Coefficient :
45 ppm/°C
Published :
Pin Count :
10
ECCN Code :
EAR99
Operating Supply Current :
1mA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - annealed
Terminal Pitch :
0.5mm
Terminal Position :
Dual
Resistance :
10kOhm
Number of Positions :
128
Max Operating Temperature :
85°C
Temperature Grade :
Industrial
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Length :
3mm
Lead Free :
Lead Free
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Form :
Gull wing
Converter Type :
DIGITAL POTENTIOMETER
Max Supply Voltage :
13.2V
Total Resistance :
10000Ohm